Artikel laten voorlezen
|
Beursnieuws Amerika
De Amerikaanse beurzen sloten gisteren de dag positief, met de Dow Jones Industrial Average die 0,92% steeg, de S&P 500 die een winst van 0,53% boekte, en de Nasdaq Composite die 0,22% hoger sloot. Sterke prestaties in de sectoren financials en healthcare hielpen de Dow omhoog, terwijl de Nasdaq voornamelijk steeg door de stijgingen van Meta (+2,08%) en Netflix (+3,24%). Andere Big Tech aandelen sloten vrijwel vlak.
President Donald Trump’s oproep in Davos om de rentetarieven te verlagen en olieprijzen te drukken zorgde voor optimisme bij beleggers. Veel analisten benadrukten echter dat veel van zijn uitspraken weinig concreet waren. Deze week zijn de belangrijkste indices op Wall Street al met ruim 2% gestegen. De stijgingen werden ondersteund door sterke bedrijfsresultaten en optimisme over Trumps pro-business beleid. Tegelijkertijd blijft de 10-jaarsrente op Amerikaanse staatsobligaties juist stijgen, mede dankzij positieve winstcijfers van bedrijven en verwachtingen dat economische groei inflatiedruk kan veroorzaken.
Beleggers kijken vandaag uit naar de publicatie van de S&P Global Composite PMI Flash en gegevens over bestaande woningverkopen in de VS. Deze cijfers bieden inzicht in de prestaties van de Amerikaanse economie en kunnen van invloed zijn op de verwachtingen rond toekomstige rentebesluiten.
Olie onderuit, maar goud in trek
In de grondstoffenmarkten had olie een minder positieve week. Zowel de Amerikaanse WTI-olie als de Brent-olie stonden op koers voor hun grootste weekdaling sinds november, met verliezen van respectievelijk 4,2% en 3,1%. Dit stond in contrast met goud, dat profiteerde van de zwakte van de Amerikaanse dollar en onzekerheid rond het handelsbeleid van Trump. De goudprijs bereikte het hoogste niveau in bijna drie maanden en ligt op koers om voor de vierde week op rij te stijgen.
Beursnieuws Azië & Europa
In Azië klommen de markten vrijdag, waarbij de Nikkei 225 licht steeg en de Hang Seng-index met 2,06% omhoog schoot. De kerninflatie in Japan bereikte een 16-maands hoogtepunt van 3%, wat de Bank of Japan ertoe bracht de beleidsrente te verhogen tot 0,5%. Dit is het hoogste niveau sinds 2008.
Europese aandelenmarkten boekten een solide winst op donderdag, gesteund door positieve economische data en breed optimisme onder beleggers. De pan-Europese Stoxx 600 steeg met 0,44%, terwijl de belangrijkste beurzen volgden: de Duitse DAX klom met 0,74%, de Franse CAC 40 steeg met 0,7%. Verschillende sectoren droegen bij aan de stijgingen, waarbij technologie, financiën en grondstoffen sterke prestaties lieten zien. Het optimisme werd verder versterkt door solide bedrijfscijfers, hoewel zwakke resultaten van Puma (-23%) een uitzondering vormden.
Vandaag lijken de Europese beurzen hoger van start te gaan. Beleggers kijken onder meer naar de kwartaalcijfers van Signify. Ook zal ECB-president Christine Lagarde spreken op de laatste dag van het WEF in Davos. Volgende week zullen meer Europese bedrijven de boeken openen. Onder meer ASML en Akzonobel zullen met de resultaten over het vierde kwartaal naar buiten komen.
Beursagenda
Vrijdag 24 januari | JPY – BoJ rentebesluit EUR – S&P PMI EUR – Christine Lagarde spreekt VS – S&P Globals samengestelde PMI VS – Huizenverkopen VS – Michigan inflatieverwachtingen VS – Michigan consumentenvertrouwen | 04:00 10:00 10:00 15:45 16:00 16:00 16:00 |
Gebruikte bronnen:
https://www.cnbc.com/2025/01/24/gold-jumps-to-near-all-time-high-set-for-weekly-gain.html
https://www.cnbc.com/2025/01/24/gold-jumps-to-near-all-time-high-set-for-weekly-gain.html
https://www.cnbc.com/2025/01/23/stock-market-today-live-updates.html
https://www.cnbc.com/2025/01/24/asia-markets-live-updates-japan-inflation-data-rate-decision.html